Witamy visitor możesz log in or create an account

Witaminy i składniki mineralne: A, B1, B2, B6, C, D, E, cynk, fosfor, mangan, magnez

Właściwości:

Pestki dyni to prawdziwa bomba witaminowa. W 100g pestek zawarte jest aż 150% naszego dziennego zapotrzebowania na magnez, ponad 160% dziennego zapotrzebowania na fosfor, a na mangan aż ponad 200%, zapewniają też większość dziennego zapotrzebowania na cynk. Ponadto pestki dyni pomagają pozbyć się tasiemca, glist ludzkich, owsików i innych pasożytów. Zawarty w nich cynk wzmacnia, wygładza i rozjaśnia cerę oraz przyspiesza gojenie się ran. Pestki dyni wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego, chronią przed miażdżycą, wspierają wątrobę i układ sercowo-naczyniowy. Regularne spożywanie pestek dyni pomaga zwiększyć odporność organizmu, regulując jego procesy fizjologiczne. Skutecznie wspomagają proces leczenia nerek, zapobiegając jednocześnie tworzeniu się kamieni nerkowych. Do cenniejszych właściwości pestek dyni należy też zwalczanie skurczy mięśniowych, łagodzenie tzw. napięcia przedmiesiączkowego, różnego rodzaju bólów, ułatwianie gojenie ran, powstrzymywanie procesu tworzenia się sińców czy też zapobieganie krwawieniu z dziąseł.  Dzięki zawartości witaminy A pestki z dyni pozytywnie wpływają na wzrost i budowę kości, zębów, skóry, włosów i paznokci. Ze względu na dużą zawartość cynku, nasiona dyni polecane są jako składnik diety w leczeniu opryszczki, trądziku, wrzodów żołądka i trudno gojących się ran.

Odrobaczanie za pomocą pestek dyni

W celu przeprowadzenia skutecznej terapii odrobaczenia, która usunie z organizmu owsiki, glisty, tasiemce i inne pasożyty, należy spożyć ok. 30 dkg obranych, świeżych nasion dyni (zawierających wspomnianą już błonkę), a po dwóch godzinach zażyć dowolnie wybrany środek przeczyszczający. Terapię dobrze będzie powtórzyć po dwóch tygodniach.

Uwaga: U dzieci należy stosować niewielkie dawki – 10-15 pestek, ponieważ istnieje możliwość przedawkowania  kukurbitacyny, która może spowodować biegunkę i wymioty.

Przy bardzo dużym zakażeniu pasożytami odrobaczany organizm może zareagować jak na stan zapalny, czyli gorączką i objawami grypowymi.

Tylko i wyłącznie zalogowani użytkownicy strony mogą dodawać komentarze!