Witamy visitor możesz log in or create an account

Głównymi przyczynami powstawania nieestetycznych przebarwień są problemy skórne związane z trądzikiem (plamy potrądzikowe), ekspozycja na słońce (promieniowanie UV aktywujące proces tworzenia melaminy – naturalnego barwnika), często też powstawanie przebarwień jest wynikiem stosowania syntetycznych kosmetyków.

Problem przebarwień skóry dotyka praktycznie co trzecią osobę po trzydziestym roku życia. Jest on zatem dość powszechny, jednak wiedza o możliwościach produktów naturalnych daje narzędzia niesamowicie skuteczne do ich eliminacji. Jakimkolwiek sposobem przeprowadzane usuwanie przebarwień; metodami mechanicznymi, chemicznymi czy naturalnymi, wymaga cierpliwości, determinacji i systematyczności. O efekty wcale nie jest tak trudno, jak mogłoby się wydawać.

Jeżeli przyczyną przebarwień są blizny potrądzikowe, przyjrzyj się uważnie swojej diecie, gdyż to w niej należy poszukać najczęstszej przyczyny trądziku. Są produkty spożywcze, które wręcz sprzyjają powstawaniu wyprysków.

Jeżeli przebarwienia powstały w wyniku ekspozycji na słońce, powinnaś zdecydowanie ograniczyć przebywanie na słońcu, zwłaszcza w porach najsilniejszego promieniowania, tj. między godziną 10.00 a 16.00 w porze letniej.

Przebarwienia powstałe w wyniku reakcji skóry na zastosowane kosmetyki syntetyczne (często są to kremy samoopalające, fluidy, itp.) wymagają natychmiastowego przerwania stosowania tych kosmetyków.

By zlikwidować przebarwienia, wcale nie trzeba inwestować w drogie preparaty, kremy rozjaśniające, czy zabiegi laserowe. Czasem ich następstwem mogą być kolejne problemy skórne. Wystarczy jednak zajrzeć do spiżarni, łazienki czy też na szybko wyskoczyć do najbliższego sklepiku. W tych trzech miejscach znajdziesz z pewnością wszystkie produkty, dzięki którym przywrócisz swojej skórze naturalny odcień …i nie zrujnujesz portfela. Mało tego, kuracje naturalnymi produktami dają naprawdę niesamowicie skuteczne i trwałe efekty, których "skutkiem ubocznym" będzie piękna, aksamitnie delikatna cera, sprawiająca wrażenie przynajmniej o 10 lat młodszej. Korzystając z naturalnych kosmetyków choć raz, juz na pewno zostaniesz z nimi na zawsze.

W swojej książce „Naturalnie piękna. Ponad 1000 tradycyjnych i nowoczesnych przepisów do samodzielnego przygotowania kosmetyków w warunkach domowych” umieściłam sporo receptur na kosmetyki doskonale radzące sobie z problemem przebarwień (nalewki, toniki, maseczki, okład, olejek, peeling, krem). Są w niej też przepisy na kosmetyki przywracające naturalny koloryt skóry, dopasowane do rodzaju cery. 

Wiedza zawarta w tej książce zapewnia możliwość samodzielnego przygotowania pełnej kuracji, byś na nowo mogła cieszyć się równym, naturalnym kolorytem swojej skóry. Z tego też powodu przytoczenie w tym artykule jednego czy dwóch przykładowych przepisów byłoby jedynie spłyceniem tematu i obiecywaniem „gruszek na wierzbie”. Zajrzyj do książki. Zapraszam.

Tylko i wyłącznie zalogowani użytkownicy strony mogą dodawać komentarze!