Witamy visitor możesz log in or create an account

Mam nadzieję, że po zrealizowaniu pierwszego kroku w kierunku odkrycia pomysłu na własny biznes poczułaś ogromny apetyt na wykonanie kolejnych kroków i ruszymy w dalszą podróż po zakamarkach Twojej duszy. Nie ulega bowiem wątpliwości, że tylko biznes skrojony i uszyty „na miarę” może dać poczucie satysfakcji, sprawiać przyjemność każdego dnia i dodawać energii zamiast ja odbierać, a przede wszystkim zapewnić Ci dochody jakie zaplanujesz osiągać. Nie zwlekajmy zatem.

Trochę się o sobie dowiedziałaś wykonując zadanie z pierwszego kroku, pora kontynuować podróż, gdyż tylko systematycznie wykonywane kolejne kroki przybliżą Cię do sukcesu. Nie inaczej ma się sprawa np. z nauką języka obcego, odchudzaniem i tymi wszystkimi zadaniami, których realizację sobie zaplanowałyśmy.

KROK 2

Zachęcam Cię, byś przygotowała sobie osobny notes (u mnie to był i nadal jest terminarz książkowy), bo zacznie on się wypełniać Twoimi przemyśleniami, spostrzeżeniami, wizjami i pomysłami na różne elementy układanki, z której stworzysz gotowe produkty i usługi. To notes businesswoman. Pamiętaj, miej go przy sobie wszędzie, nigdy nie wiesz, kiedy pojawi się najlepszy pomysł. Zapisz go natychmiast, za godzinę możesz go sobie w żaden sposób nie przypomnieć a może to być ten najważniejszy w całej układance. Mnie najlepsze pomysły przychodzą do głowy tuż przed zaśnięciem, gdy sobie spokojnie leżę i czekam sen. Jeżeli wtedy na stoliku przy łóżku nie leży mój notes i długopis, rano nie pamiętam co takiego wieczorem pojawiło się w mojej głowie. Żal, ogromny żal pozostaje. Nie przeocz tego.

To był bardzo prosty krok (chyba, że musiałaś pojechać do odległego sklepu, gdy się okazało, że żadnego wolnego notesu w domu nie znalazłaś), dlatego dzisiaj wykonamy też…

KROK 3

Jeżeli wydaje Ci się, że sama chciałabyś się dowiedzieć czegoś więcej o sobie i o swoich predyspozycjach do prowadzenia własnej firmy, a przecież predyspozycje są jednymi z podstawowych czynników mających zdecydowany wpływ na sukces każdego przedsięwzięcia, radzę Ci, naprawdę szczerze Ci radzę konsultację u doradcy kariery, czy też inaczej doradcy zawodowego, który choćby metodą EXTENDED DISC zdiagnozuje Twoje talenty i oceni kompetencje. Dzięki temu poznasz swój potencjał i dowiesz się, co naprawdę Cię motywuje, w jaki sposób się komunikujesz i podpowie jak rozwijać Twoje predyspozycje. Co najważniejsze, taki doradca dysponuje testami zainteresowań zawodowych, a przecież właśnie o to nam chodzi by wydobyć na wierzch wszystkie Twoje ukryte możliwości. Teraz zapewne martwisz się, że to opóźni Twoje plany, bo trzeba znaleźć i skontaktować się z jakimś doradcą kariery, bo trzeba czekać na wolny termin, gdzieś dojechać, potem jeszcze poczekać na analizę. Nic bardziej mylnego. Skorzystaj choćby z oferty Vicis (polecam, fachowość, wiedza i pasja właścicielki – Katarzyny Krawczyk-Szczepanek nie ma sobie równych), resztę załatwisz online, w najlepszym dla Ciebie czasie, błyskawicznie i bez wychodzenia z domu. No chyba, że postanowisz poznać Kasię (a przede wszystkim siebie) bliżej i zdecydujesz się na spotkanie… nie będziesz żałować. To będzie dobrze wykorzystany czas i nowa, ciekawa znajomość. Nie muszę przypominać, żebyś wszystkie zebrane informacje o sobie spisała w swoim notesie  businesswoman, a analizę wydrukuj i włóż do segregatora Twojej Firmy.

W następnej części zacznie się wspaniała zabawa, na którą już teraz serdecznie Cię zapraszam. Będzie to spotkanie z bardzo, bardzo interesującą osobą, która da Ci mnóstwo ciekawych podpowiedzi.

Tylko i wyłącznie zalogowani użytkownicy strony mogą dodawać komentarze!