Witamy visitor możesz log in or create an account

Już wiesz, że nie dla Ciebie jest tkwienie w korporacji, w której nie możesz być sobą, w której codziennie jesteś poddawana presji wyników i ciągłej oceny wiecznie niezadowolonych szefów. Już wiesz, że nie chcesz zostawić swojego dziecka pod opieką obcych osób czy instytucji, kiedy Ty spędzasz poza domem 10 godzin życia, okradając własne dziecko z czasu niezbędnego do budowania waszych wzajemnych relacji, budowania poczucia bezpieczeństwa i bliskości Twojego maluszka. Już wiesz, że jesteś dziewczyną/kobietą niezależną i taką właśnie chcesz pozostać. Czas zatem na zaprojektowanie własnego biznesu, własnej firmy, własnego źródła dochodów.

Pierwszym i najważniejszym na tym etapie krokiem jest znalezienie własnego pomysłu na zarabianie pieniędzy czyli pomysłu na działalność lub produkt, który zapewni Ci możliwość realizowania własnych pasji i zainteresowań ale przede wszystkim trafi w potrzeby klientów i zapewni dochód na oczekiwanym przez Ciebie poziomie. By wykreować własny pomysł na biznes powinnaś poświęcić na to naprawdę sporo czasu, gdyż tylko gruntownie przeanalizowane projekty biznesowe mają szansę na przetrwanie na rynku dzięki pełnej, kompleksowej wiedzy ich twórcy odnośnie niemalże każdego atrybutu, każdej cechy, każdej słabości, każdego zagrożenia czy wreszcie każdej możliwości rozwoju. Czas poświęcony na zdobycie pełnej wiedzy o sobie i projektowanym przez Ciebie biznesie zaprocentuje w pełni profesjonalnym przygotowaniem do startu firmy a Ciebie przede wszystkim w dużym stopniu zabezpieczy przed falstartem i porażką. Jest to też czas wspaniałej przygody związanej z odkrywaniem siebie, swoich możliwości, czas największej kreatywności i poczucia odkrywania „nieznanych lądów”. Ruszajmy zatem w Twoją podróż…

Na początku chciałabym Ci coś zaproponować. Do Ciebie jednak należy decyzja, czy wykorzystasz moją wskazówkę.

Stwórz w swoim komputerze folder Moja Firma a w nim stwórz folder Dokumenty Firmowe i umieszczaj w nim wszystkie pliki związane z Twoją firmą. Aby jednak łatwiej Ci było pracować załóż także segregator Twojej Firmy, do którego będziesz wpinała wszystkie najważniejsze dokumenty i plany rozwoju swojej firmy, nowe pomysły itp., dzięki któremu też zawsze będziesz mogła zweryfikować czy kierunek, w którym idziesz ze swoim biznesem jest zgodny z Twoimi planami i zasadami wewnętrznymi. Niektórym (należę do tej grupy) łatwiej jest przewertować kartki, czy nawet porozkładać je na stole celem analizy i wyciągania wniosków, niż przeglądać pojedyncze pliki w komputerze.

Być może sama wpadniesz na lepszy lub ciekawszy pomysł archiwizacji danych. Podziel się nim z nami w komentarzach do tego artykułu lub napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

KROK 1

Zrób remanent swoich zasobów. Tak, przyjrzyj się wnikliwie wszystkim swoim umiejętnościom, swojej wiedzy, ukończonym szkołom czy kursom, swoim doświadczeniom i spisz je wszystkie w  „Tabeli Twoich Zasobów” (tabela w pliku do pobrania dla zarejestrowanych użytkowników). Nie ograniczaj się w żaden sposób, tylko spisuj wszystkie umiejętności, jakie tylko przychodzą Ci do głowy. Spróbuj znaleźć około 100 zasobów. Przykłady: znam się na pielęgnacji roślin, dobrze piekę ciasta, mam zdolności plastyczne, umiem słuchać ludzi, perfekcyjnie sprzątam, ukończyłam kurs fotografii, jestem dobrym handlowcem, dobrze czyszczę akwarium, itd.

Po wypisaniu wszystkich Twoich umiejętności wydrukuj zapisana tabelę i usiądź spokojnie w czasie, gdy nikt nie będzie Ci przeszkadzał, pobądź ze swoimi zasobami, naciesz się ich ilością i zauważ ile możliwości stoi przed Tobą otworem, jak wiele umiesz, jak wiele wiesz, jak wiele jeszcze możesz. Gdyby zaczęły się pojawiać kolejne, wcześniej pominięte zasoby dopisuj, cały czas dopisuj, im więcej tym lepiej. Ale to jeszcze nie wszystko, czego możesz się dowiedzieć, to tylko pierwszy krok. Za kolejnymi ruszy lawina kreatywnych koncepcji i znakomitych pomysłów na najatrakcyjniejsze źródła dochodów i możliwości zarabiania pieniędzy, a przede wszystkim samorealizacji i życia z pasją. A teraz umieść Tabelę Twoich Zasobów w segregatorze Twojej firmy i pomyśl spokojnie bez jakiegokolwiek nacisku, że oto właśnie napływają do Ciebie najlepsze pomysły na Twój własny biznes. 

Tylko i wyłącznie zalogowani użytkownicy strony mogą dodawać komentarze!