Witamy visitor możesz log in or create an account

Biznes jest dla kobiet

Celem projektu „Biznes jest dla kobiet” jest pomoc kobietom zainteresowanym otwarciem i prowadzeniem własnego biznesu, poprzez zebranie w jednym miejscu możliwie kompletnych informacji dotyczących samodzielnego stworzenia i prowadzenia firmy. Moim założeniem jest, by wszystkie kobiety, posiadające chęć i pasję do stworzenia własnej działalności, otrzymały w tym projekcie niezbędną wiedzę i narzędzia do zaprojektowania własnego biznesu. By wiedziały, czego potrzebują do samodzielnego prowadzenia biznesu, jak tego szukać i do czego można w biznesie wykorzystać zdobyte informacje. Jest to również miejsce, gdzie sukcesywnie zamieszczane będą informacje o instytucjach, firmach i miejscach w Internecie, dzięki którym szybko i łatwo, tj. bez zabierających czas przeszukiwań Internetu i domysłów, dotrzesz do niezbędnych informacji z otoczenia biznesu.

Pomysł na biznes - projektowanie biznesu cz.III

  • Ewa Suchoń-Larwa

Jeżeli nie wykonałaś przynajmniej dwóch z trzech pierwszych kroków to sobie odpuść dalsze czytanie. Nie posiadasz wystarczającej determinacji, by zaplanować, stworzyć i rozwinąć, a przede wszystkim utrzymać swoją własną firmę. Szkoda zatem Twojego czasu, zachęcam Cię do lektury innych, nie mniej ciekawych artykułów w tym portalu. Jeżeli odrobiłaś wcześniejsze zadania domowe, to dzisiaj czeka Cię wspaniałe spotkanie, spotkanie z samą sobą (tak, to ta wyjątkowa osoba, na spotkanie z która zapraszałam Cię w poprzedniej części) i ze swoimi marzeniami. Idź na to spotkanie, obiecuję, że będzie ciekawie.

 

Czytaj więcej

Pomysł na biznes - projektowanie biznesu cz.II

  • Ewa Suchoń-Larwa

Mam nadzieję, że po zrealizowaniu pierwszego kroku w kierunku odkrycia pomysłu na własny biznes poczułaś ogromny apetyt na wykonanie kolejnych kroków i ruszymy w dalszą podróż po zakamarkach Twojej duszy. Nie ulega bowiem wątpliwości, że tylko biznes skrojony i uszyty „na miarę” może dać poczucie satysfakcji, sprawiać przyjemność każdego dnia i dodawać energii zamiast ja odbierać, a przede wszystkim zapewnić Ci dochody jakie zaplanujesz osiągać. Nie zwlekajmy zatem.

Czytaj więcej

Pomysł na biznes - projektowanie biznesu cz.I

  • Ewa Suchoń-Larwa

Już wiesz, że nie dla Ciebie jest tkwienie w korporacji, w której nie możesz być sobą, w której codziennie jesteś poddawana presji wyników i ciągłej oceny wiecznie niezadowolonych szefów. Już wiesz, że nie chcesz zostawić swojego dziecka pod opieką obcych osób czy instytucji, kiedy Ty spędzasz poza domem 10 godzin życia, okradając własne dziecko z czasu niezbędnego do budowania waszych wzajemnych relacji, budowania poczucia bezpieczeństwa i bliskości Twojego maluszka. Już wiesz, że jesteś dziewczyną/kobietą niezależną i taką właśnie chcesz pozostać. Czas zatem na zaprojektowanie własnego biznesu, własnej firmy, własnego źródła dochodów.

Czytaj więcej

Założenie działalności gospodarczej

  • M. Kaczyńska, L. Wawrzynek

Wiele osób myśli, że prowadzenie własnej działalności to sposób na niezależność, samorealizację, a przede wszystkim stabilizację materialną. Trzeba jednak liczyć się z tym, że aby osiągnąć sukces, konieczna jest ciężka praca, umiejętność nawiązywania relacji, a przede wszystkim determinacja i wytrwałość.

 

Czytaj więcej

Praca na etacie i własna działalność - czy da się je połączyć?

  • M. Kaczyńska, L. Wawrzynek

Wiele osób nie wyobraża sobie połączenia pracy na etacie z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Ale aktualnie obowiązujące przepisy wcale nie wykluczają takiej możliwości. Tylko od danej osoby zależy czy zdecyduje się na takie rozwiązanie. Poniżej kilka istotnych faktów, które warto znać, wybierając pracę na etacie i jednoczesne prowadzenie własnej firmy.

Czytaj więcej